Akademik Uygulamalar

e-Kitap Projesi Akademik Uygulamaları ile..

Web yayıncılığı ile ders materyallerinizin hazırlanması artık çok daha kolay

LuLu

Akademik bir çalışmanız mı var? Veya öğretim üyesi veya öğretmen misiniz? Gelin, e-kitap projesiyle çalışmanızı yayın hayatına geçirelim ve hem gerekli yayıncılık destekli tam donanımlı sosyal paylaşım ağlarıyla kitabınızı eğitim kurumunuz veya akademik çevreniz veya öğrencileriniz ile paylaşabileceğiniz e-yayıncılık ağınızı biz kuruyoruz. Üstelik dünya standartlarında ve gerekli cihaz destekli tam donanımlı elektronik altyapısı gelişmiş web tabanlı site tanıtım  sayfalarınız ve linkleriniz ile birlikte. Üstelik çok uygun fiyata ve ayrıca eserinizin materyal içeriğini gerekli zaman periyotları ile güncelleme olanağı da dahil pek çok dinamik yayıncılık özelliği ile kendinize ait web tabanlı Kindle teknolojisi ile destekli Library (elektronik kütüphane) kuruluşu ile istediğiniz zaman kendi kütüphanenize girip, kütüphanenizi geliştirebileceğiniz veya öğrencilerinizle konferanslar düzenleyebileceğiniz ve ücretsiz hediye olarak vereceğimiz tabletinize yüklü olan e-kitaplarınız ile birlikte aynı zamanda kendi bilgisayarınıza da entegre edebileceğiniz tam donanımlı gelişmiş yayıncılık seçenekleriyle hizmetinizdeyiz.

 

ULUSLARARASI YAYINEVİYİZ!

Tanınmış Uluslararası Yayınevi Beyanı

 

*E-Kitap Projesi ve alt markaları olan **E-Kitap Yayıncılık ve ***Cheapest Books; Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı (ÜAK)'nın Doçentlik Başvuru Şartları’nda belirttiği tanımda tanınmış/bilinen Uluslararası Yayınevi olup, en az beş yıldır uluslararası düzeyde düzenli faaliyet yürüten, yayımladığı kitaplar basılı ve elektronik olarak dünyanın tanınmış/bilinen üniversitelerinin kataloglarında yer alan ve aynı alanda farklı yazarlara ait en az 20 kitap yayınlamış olan yayınevi statüsündedir. E-Kitap Projesi / Yayıncılık 2011 yılından itibaren faaliyetlerini bu tanım kapsamında sürdürmektedir.

2015 yılında resmi olarak yayın hayatına başlayan ve düzenli yayın yapan, 2020 yılından itibaren de faaliyetlerine ‘Uluslararası Yayınevi’ statüsünde devam eden E-Kitap Projesi / Yayıncılık, kuruluşundan bu yana 2021 yılı Aralık ayına kadar geçen sürede bünyesinde bulunan alt markaları ile birlikte toplam 1000`in üzerinde yerli ve yabancı kitap yayımlamış ve bu kitapların an az 20 adeti yurtdışında bulunan kütüphanelerde kataloglanmıştır. Türkçe dili dışında yayınlanmış 500’den fazla yayını bulunan E-Kitap Projesi & Cheapest Books, 17 Ocak 2020 tarihinde 31011 sayılı Resmî Gazete'de yayınlanan değişikliklerle birlikte Akademik Teşvik Ödeneği Yönetmeliği'ne göre Tanınmış Uluslararası Yayınevi niteliğine haizdir.

Gerek içerik gerek ise basım kalitesi bakımından gösterdiği özen ile yayın sektöründe, gerek ekitaplar ve gerek basılı kitaplarla yakaladığı kalite çizgisi ile kendine haklı bir yer edinmeyi misyon olarak benimseyen E-Kitap Projesi / Yayıncılık, sahip olduğu deneyimi farklı tür ve alanlardaki eserlere de yansıtarak Türk yayıncılığına renk ve dinamizm katmaktadır ve turk yayinciligini ve yazarlarini uluslararasi boyuta tasimaktadir. Ayrıca yayınladığı yaklaşık 1000`e yakın yabancı dildeki klasiklerle hem Amerika ve hem de Avrupa kıtasından, dünyanın diğer ülkelerine kadar basılı ve ekitaplarını 2013`de site altyapısı kurulan ***Cheapest Books markasıyla ulaştırmaktadır. 2015 yılından bu yana yayın hayatına *E-Kitap Projesi, **E-Kitap Yayıncılık ve ***Cheapest Books ile birlikte – 3 – alt marka ile devam etmektedir.

Aşağıda verilen listelerde yer alan alt markalar tarafından yayınlanmış kitapların listesi bulunmaktadır. benimseyen E-Kitap Projesi / Yayıncılık Uluslararası Kütüphaneler ve Taranan Kitaplar Listesi’nde YÖK’ün belirlediği dünyanın önde gelen üniversite ve kamu kütüphanelerinde kataloglanan kitaplarımızın listesi sıralanmıştır. E-Kitap Projesi / Yayıncılık Yabancı Yayın Listesi’nde Türkçe dili dışında yabancı bir dilde yayınlanan kitaplarımızın listesi verilmektedir.

E-Kitap Projesi / Yayıncılık, aynı zamanda kuruluşundan bu yana Hiperkitap, Türkiye’nin ilk dijital kütüphanesi ve elektronik kitap / içerik sağlayıcısı (Hiperkitap) (Hiperlink Eğitim İletişim Ltd. Şti.)  aracılığıyla yerli ve yabancı çoğu üniversitelerin, kolejlerin, kütüphanelerin, belediye bilgi evlerinin diğer kamu ve özel kuruluşların online kütüphanelerinde LC ve Dewey kataloglama sistemine göre eserleri yer almaktadır ve buradaki okur ve öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hizmet de vermektedir. Bu doğrultuda yayınevleri, dağıtımcılar, enstitüler, milli kütüphane ve dernekler ile yapmış olduğu iş ortaklıklarıyla mevcut kütüphanelerin geliştirilmesi ya da yeni kütüphanelerin kurulumu çalışmalarında müşterilerinin her türlü ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamayı hedeflemiştir. Ayrıca yine bazı yabancı okul lise ve üniversite düzeyindeki kurum kütüphanelerine uluslararası içerik sağlayan E-Kitap Projesi / Yayıncılık; Overdrive, Odilo, Baker & Taylor, Gardners, Bookmate, Kobo, Scribd, Libri, Follett School Solutions, Bibliothecha LLC, Bolinda, Midwest gibi vb. Uluslararası şirketler aracılığıyla kataloğunu dağıtarak buralarda yer almasını sağlamaktadır.

E-Kitap Projesi / Yayıncılık, ÜAK kriterlerine göre ulusal ve uluslararası yayınevi statüsünde düzenli yayın yapmakta olup, yayınları Ulusal ve Uluslararası (Stanford University Library, Yale University Library, Library of Congress, Princeton University Library, Culombia University Libraries, Harvard Library, Explore the British Library, vb.) kütüphanelerde kataloglanmaktadır. Yayınevimiz tarafından çıkarılan kitaplar ulusal ve uluslararası bilinen üniversite ve devlet kütüphanelerinin kataloglarında yer almaktadır. www.worldcat.org web sitesinde "eKitap Projesi" anahtar kelimesi ile tarama yapılması halinde kitaplarımızın hangi kütüphanelerde mevcut oldukları görülecektir.

 

Uluslararası Yayınevi Statüsü Beyanı (PDF)

E-Kitap Projesi / Yayıncılık Uluslararası Kütüphaneler ve Taranan Kitaplar Listesi (PDF)

E-Kitap Projesi / Yayıncılık Yayın Listesi (Site Üzerinde ) (Yerli+Yabancı)

E-Kitap Projesi / Yayıncılık Ulusal / Uluslararası Tüm Yayınlar (EXCELL)

 

*     https://www.ekitaprojesi.com

**   https://www.ekitapyayincilik.com

***  https://www.cheapestboooks.com

   

 

e-ĞİTİMCİLERE ÖZEL e-ÇÖZÜMLER

Size ve öğrencilerinize özel profesyonel eğitimci yayın paketi seçeneklerimizle öğrencilerinize özel materyaller hazırlatın, elektronik ders içeriği materyaliniz ile web tabanlı eğitime geçin, ders notlarınızı e-kitap avantajıyla bilgisayarınızda veya tablet PC'nizde kolayca takip edin, ÖĞRENCİLERİNİZLE PAYLAŞIN..

"Materials on your Book our terms Create, publish, and distribute your educational materials for most easy way.."

Ders Materyaliniz yok olmasın..

Daha bitmedi. Üstelik, POD (Print on Demand) yani talebe göre yayıncılık sistemiyle istenildiğiğ oranda ve doğayı katletmeden basılı olarak da elinizde olan çalışmanızla öğretim programınızı hem elektronik ve hem de basılı materyaller aracılığıyla iki yönlü olarak kontrol edebilirsiniz, derslerinizde kolaylıkla uygulamalarınızı paylaşabilirsiniz, üstelik dünya standartlarındaki matbaa ve baskı kalitesiyle. Ayrıca, akademik çalışmanızın lulu veya amazon.com gibi dünyanın en gelişmiş yayıncı kuruluışlarında vitrine çıkması da hizmetimizin içerisinde olacaktır..

 

AKADEMİK HİZMETLERİMİZ:

* Basılı eserinizi akademik çevrenize tanıtmak için çoğaltın veya elinizin altında fazladan numune bulundurun.

Tez, doktora çalışması veya önemli çalışmalarınızı kitaplaştırarak kalıcı yayıncılık sistemiyle istenildiği zaman basım imkanıyla elinizin altında ulaşabilme imkanı..

 

*Ders materyallerinizi kitap haline getirin

Kolayca kendi ders notlarınızı ve akademik çalışmalarınızı kitap haline getirip, kolayca hem e-kitap olarak ve hem de basılı materyal olartak takip edin..

 

*Öğrencilere yönelik tez, makale, doktora çalışması veya akademik not hazırlama materyalleri

Kendi kişisel çalışmalarınızı ve ders, kurs veya seminer öncesi materyalinizi hazırlayın.

 

Web yayıncılığı ile eserinizi dünyaya tanıtın..

 

*Web sitesi yayıncılık  desteğiyle kendi e-kütüphanenizin ve Kindle kitaplığınızın oluşturulabilmesi

Kendi seçmiş olduğunuz ve ayrıca ücretsiz indirebileceğiniz e-kitaplarınızla birlikte akademik e- kütüphanenizi oluşturun..

 

Size ve Eserinize göre  Akademik e-KİTAP çözümü:

Amazon, Kindle, e-readers, e-books, e-book lending service, amazon lending service, kindle library, kindle lending service, Library lending for kindle, 
Ücretsiz tablet hizmetlerimizle Android tabanlı e-kitap Tablet Pc'niz ile kendi Kindle e-Kitap Kütüphanenizi oluşturun ..